пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co mocno nie uwydatni projektu trawy ewentualnie kwiatów jak małe żywe sztachety.

Niezwykle wysokie, bowiem ponad dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , a w przypadku potrzeby zacienia okoliczne domy a także ulice. Aby zrobić taki parkan rośliny zasadzamy naokoło granic posesji. O ile mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, jaka przy okazji dostarcza orzechy. Gdy chcemy aby nasze żywe plot było niezwykle strzeliste a jednocześnie wąskie to w cieniu wolno je ukształtować z limaku powszechnego, grabu powszechnego bądź klonu. Pamiętajmy jednak, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich zmniejszanie może być utrudnione.

Nic właściwie nie podkreśli linii trawnika ewentualnie rabaty jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i kwiaty często nie chcą satysfakcjonująco wzrastać w wyznaczonych grządkach, małe krzewy potrafią utrzymać naturalne zaplecze w wyznaczonym miejscu ewentualnie osłonią gołe wycinki gleby. Ślicznie uformowany nieduży żywopłot już sam zresztą robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty Poznań przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę tylko ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, których się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w mrocznych zakamarkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś przystrajają je małe jabłuszka, jakie wolno przerobić na konfitury.

Niskie czy tez rosłe zielone ploty wolno pozyskać z drzew iglastych.

Niestety, krzewy z tej grupy często są dużo droższe aniżeli drzewa liściaste. Z nich najlepiej znosi brak słońca cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta i należny go obcinać, jakkolwiek jego wariacje Cis jest dozwolone odłożyć bez pomocy.Będzie ekspresowo wschodził zaś ochroni kolumnowy zarys.

Gdyby wasz zakamarek jest dosyć zacieniony, pożądane byłoby aby zielony częstokół rozświetlić kolorowymi krostami. Poniektóre z cienioznośnych klasów maja metamorfozie o płowych względnie tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr zwyczajny Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są w najwyższym stopniu rażące w słońcu, pomimo tego nawet w śladzie listowie zostają dość jasne, niemal oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий