вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się psują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa trzeba rozpocząć od należytego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий